o

Komédie

Gay prcičky (2006) Andy je typický americký středoškolák, kterého trápí nejvíc to, že je stále panic. Myslí pouze na sex s kýmkoli, s čímkoli, a hlavně hned. Stejný problém kupodivu řeší i jeho tři nejbližší kamarádi – sympatický sportovec Jarod, třídní šprt a romantik Griff a výstřední milovník gay filmů Nico. Všichni si přísahají, že do konce léta přijdou o panictví. K tomu jim mají pomoci triky, které se naučí od drsné lesby Muffler, o které kolují sexuální legendy. Tato komedie si utahuje nejen z „heterosexuálních“ filmů typu Prci, prci, prcičky, ale i z gay klasik jako jsou Klub zlomených srdcí nebo Queer as Folk. Zároveň film zůstává natolik citlivý, aby pod povrchním tlacháním o sexu objevil příběh o přátelství a ztrátě dětské nevinnosti.
Herbie: Na plný plyn (2005)

Maggie Peyton (LINDSAY LOHAN), jejíž rodina se už po tři generace věnuje účasti v automobilových závodech NASCAR, má závodění v krvi. Díky svému otci Rayovi (MICHAEL KEATON), který se ji snaží přehnaně chránit před veškerým nebezpečím, jsou však všechny její snahy o kariéru špičkové závodnice odsouzeny k nezdaru. Ray jí nabídne jako odměnu za úspěšné dokončení univerzitního studia auto, ale místo do obchodu zamíří na vrakoviště. Maggie se zamlouvá starý Nissan, ale zdá se, že o její pozornost usiluje také jistý zrezivělý Volkswagen Brouk, se kterým – ke svému nemalému překvapení – nakonec skládku opustí. Jak se brzy ukáže, starý Brouk jménem Herbie není jen obyčejný kus rezavé karoserie s motorem, ale kouzelné auto, které Maggie pomůže splnit její velké sny.

Jackass (2002) “Nejzábavnější film roku 2002, ať už to uhlazení snobové přiznají nebo ne.” Všechny blázniviny, které máte na MTV seriálech nejraději jsou tady! Díky skvělým mistrovským kouskům nebudete chtít odejít od obrazovky.
Kráľ videohier (2006)

Alex ma krásný život.Skončí v nudné práci kde pracoval jako úředník,živí se testováním počítačovych her a skoro nic mu nechybí. Ovšem jen do té doby, kdy jeho spolubydlící utratí vsechny peníze na nájem v “masaznim salonu”. Alex se tak ocitá bez strěchy nad hlavou a nezbyvá mu než se nastěhovat ke své osmdesátilete babičce a jejim stejne starým, hodne blaznivým spolubydlícím.

Mamma mia!Idylický grécky ostrov, dievča na vydaj, jedna bláznivá matka, traja potenciálni otcovia a nesmrteľná ABBA. Ako sa to rýmuje? Náramne. Divadelnú muzikálovú show Mamma Mia! obsahujúcu všetky zmienené ingrediencie videlo v ôsmich jazykových verziách cez 30 miliónov ľudí. Ich rady teraz geometricky narastú, pretože tvorcovia pôvodného muzikálu sa „svoje dieťa“ rozhodli pojať ako celovečerný film. A aby Mamma Mia! na striebornom plátne dostala punc mimoriadnosti, obsadili do hlavných úloh Meryl Streepovú a Pierce Brosnana.
Mladučká Sophie (Amanda Seyfried) žije s mierne šialenou matkou Donnou (Meryl Streep) na gréckom ostrovčeku Kalokairi, kde vedú ľahko uvädajúci hotelík. Ani s jednou sa nedá vydržať, pretože Sophia sa onedlho bude vydávať. Pokiaľ si Donna robí v tejto súvislosti iba praktické starosti, Sophia rieši jediný problém – kto ju odvedie k oltáru. Nájdený matkin denník totiž odhalil, že sa Donna v kritickej dobe blízkej Sophiinmu počatiu spustila hneď s tromi chlapcami. Podnikavé dievča, ktoré zdedilo matkinu excentrickosť, nelení a všetkých troch pozve na svadbu. A oni (rozšafný Sam – Pierce Brosnan, upätý bankár Harry – Colin Firth, svojrázny dobrodruh Bill – Stellan Skarsgärd) prídu. Do obradu zostáva 24 hodín. Behom nich bude nevesta musieť nájsť toho pravého. A pretože Donna nemala o príchode troch pripomienok hriechov mladosti ani poňatia, bude na Kalokairi veselo i bez svadby.
Príbeh čistý ako krištáľová voda v každej lepšej gréckej zátoke posúvajú dopredu pesničky od ABBA, neodolateľne zaspievané hviezdami filmu. Keď Donna popisuje svoju zlú finančnú situáciu, zaznie Money, Money, Money, vo chvíli, keď narazí na bývalých milencov spustí Mamma Mia!, a tak je to od začiatku do konca, žiadny hit od skupiny ABBA nezostane ležať ladom.
Nápad na muzikál, stojaci a padajúci s piesňami skupiny ABBA sa zrodil v hlave producentky Judy Craymer. Tej trvalo viac než 10 rokov, kým získala súhlas s ich využitím – podmienkou bol muzikál, ktorý nebude mať so skupinou nič spoločné, „len“ využije jej songy. Získanie povolenia na natočenie celovečerného filmu už bolo o poznanie jednoduchšie, zvlášť keď sa muži z ABBA – Benny Anderson a Bjorn Ulvaeus stali jeho spoluproducentami. Ďalší koproducent, slávny herec Tom Hanks , zhrňuje dôvody, prečo by mal byť film úspešný. „Rovnako ako ja budete mať po desiatich minútach chuť vstať a začať spievať. Je to veľmi nákazlivé“.
Maska (1994) Bankovní úředník Stanley Ipkiss je nešika a smolař, a navíc nemá ani štěstí v lásce. Jednoho dne se ale jeho život změní. Cestou z práce mu na mostě vypoví službu auto a Stanley zahlédne v řece starobylou dřevěnou masku plovoucí na hladině. Mladík masku vyloví, a když si ji později téhož večera náhodou nasadí, promění se v bytost se zelenou tváří, která má schopnosti kresleného hrdiny a využívá animovaných rekvizit. V masce je z něj úplně jiný člověk: vytrestá svou zlou bytnou, na ulici přechytračí partu násilníků, potrestá podvodníky v autoopravně. Před policejním poručíkem Mitchem Kellawayem, jenž podivné noční události vyšetřuje, Stanley předstírá nevědomost. Ostatně sám si není jist, jestli se mu všechno jenom nezdálo…
Nezkoušejte naštvat svou milenku (2006) Kalle je bezohledný venkovan, který se vrací domů z Ameriky, v níž zbohatnul díky svému produktu Lick-a-Baum. Teď má jen jediný cíl – dát se dohromady se svou láskou z dětství Trine. Do jeho plánu ale nezapadá neurotický Trinin přítel Christer. Kalle je z něj nepříčetný, a snaží se za každou cenu budoucí svatbu překazit a odstavit Christera na druhou kolej.
Prci, prci, prcičky: Nahá Míľa (2006)

Hlavním hrdinou je Erik, který je panic, ale má nádhernou přítelkyni Tracy, která ovšem tvrdí, že na sex není připravená. Takže celý film je o tom, jak Erik chce přijít o panictví a nemusí to být zrovna s Tracy. Zvlášť po tom, co z náhlého popudu dá Erikovi volňásek na víkend.’Eriku, dělej si co chceš s kým chceš a v pondělí se vrať ke mně.’ Což ovšem znamená, že Erik, za vydatné pomoci svých dvou zkušených kamarádů, vyráží za svým bratrancem na vysokou školu, kde se pořádá super párty nazvaná Nahá míle.

1  
2  
3  
 
TOPlist