o

Články

Určite to poznáte. Dostanete chuť si zahrať nejakú staršiu hru. Keď ju po hodinách hľadania konečne nájdete a vložíte do mechaniky, počítač vás pošle do ahóóój s hláškou “Na disku sa nenachádzajú žiadne dáta“. Na internete som však našiel účinnú a lacnú ochranu. Nájdete aj link na objednanie.
Naše planeta je v podstatě strnulé místo. Jednou za den se otočí kolem vlastní osy, jednou za rok oběhne kolem Slunce a kontinenty se od sebe vzdalují velkolepou rychlostí 1 cm/rok. Zíííív. Proto chcete-li vidět, jak se vám svět mění před očima, musíte buď zapojit fantazii, nebo si zahrát strategii Perimeter 2: New Earth.
Portál PhysOrg publikoval výsledky prieskumov, ktoré vykonala spoločnosť Errata Security. Prieskum spočíval v zisťovaní percenta používania jednoduchých hesiel.

http://www.fpslabs.com/images/gallery/news-do-not-publish/9800gtx.jpgSpolečnost Nvidia má ve svém portfoliu tři nové grafické karty. Tou první je 55nm GTX 260, která má i stejnou obchodní značku, druhou pak duální GT200b 55nm označovaná jako Geforce GTX295 a poslední nám zbývá právě v nadpise zmíněná nejvýkonnější GTX 285 postavená na čipu GT200b single 55nm.

http://blogs.sun.com/hinkmond/resource/images-2008/Blu-ray_Disc_svg.pngV poslední době jsme informovali spíše o neúspěších nového formátu Blu-ray. Zdálo se, že jeho nástup je velice pomalý a bude to mít oproti DVD hodně těžké, obzvlášť potom za finanční krize, která nutí lidi spíše šetřit. Ovšem zlepšení už se přece jen objevuje. Podle Blu-Ray Video Association (BVA) se za poslední měsíc prodalo o 165% více Blu-ray filmů než v měsíci předchozím (říjnu). To je opravdu hodně velké navýšení, za které Blu-ray vděčí zejména jednomu filmu.

http://tvorba.greneia.com/image/200602022203_pc6mc.jpgS velice zajímavou obchodní strategií pravděpodobně přijde Microsoft. Zatím není známé kdy ani za jakých podmínek, ovšem zcela určitě se v Redmondu schyluje k něčemu velkému. Microsoft si totiž zaregistroval patent takzvaných "Pay as you go PCs".

 

http://www.mrbass.org/freeware/firefox/firefox.jpgTrh webových browserů je hodně specifický. Snaží se zde prosadit relativně hodně značek, přičemž všechny jsou dostupné zdarma, a přesto proti sobě tvrdě zbrojí. Microsoft se svým Internet Explorerem má hodně velký náskok díky tomu, že je základně zabudovaný v operačních systémech Windows. A konečně přichází skvělá zpráva pro nás všechny, kteří využíváme nějakou alternativu. Vůbec poprvé v historii totiž zastoupení IE klesá. Během prosince ho dle výzkumu společnosti Net Apllications využívalo 68,15% surfujících, v listopadu to přitom bylo 69,77% a v říjnu dokonce 71,27%. Na začátku roku 2008 se ještě toto číslo pohybovalo nad 75%.
http://www.techshout.com/images/youtube-logo-streaming.jpgZní to docela neuvěřitelně, ale slavný server Youtube zatím není kdovíjakým zlatým dolem. Spíše velkou investici do budoucna, a to nejen pro Google, ale pro spoustu vlastníků autorských práv, jejichž díla se na serveru neustále objevují. Jen považte: každou minutu se na Youtube objeví třináct hodin nového videa. To je jako kdyby Hollywood točil 57.000 celovečerních filmů každý týden. Ovšem má to háček. Lidé ochotně uploadují, ale uploadují to, co jim tak úplně nepatří. Samozřejmě, až na čestné výjimky.
1  
2  
 
TOPlist